Naklejki ze zdaniami – angielskie czasy i struktury gramatyczne
do pobrania i druku
metodyka języka
poradniki

W jaki sposób przećwiczyć budowę i typowe wyrażenia poszczególnych czasów i struktur gramatycznych w języku angielskim? Oto jeden z pomysłów – naklejki ze zdaniami

Co dzięki temu przećwiczysz?

– budowanie zdań w danym czasie gramatycznym;
– budowanie zdań z wykorzystaniem danej struktury gramatycznej.

Jakich materiałów i narzędzi potrzebujesz?

– drukarka;
– papier samoprzylepny;
– nożyczki.

Na początku zajęć wypiszcie razem z uczniami/kursantami najważniejsze informacje dotyczące budowy czasów i struktur gramatycznych.

Zadaniem uczniów jest poprzyklejanie zdań w odpowiednie miejsca w tabeli.

Poniżej znajdziesz moje przykładowe zdania oraz tabelę do pobrania. Wydrukuj zdania na papierze samoprzylepnym i je porozcinaj. Pamiętaj, by każdy uczeń otrzymał swój zestaw naklejek i tabelę. Gwarantuję, że to zadanie sprawi im wielką frajdę!

Dobrym pomysłem jest także praca w parach, podczas której uczniowie konsultują się z kolegą lub koleżanką, natomiast każdy z nich pracuje ze swoim zestawem. Możesz również wykonać to zadanie na forum z całą grupą czy klasą.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość i chcesz wesprzeć moje działania, zachęcam do postawienia mi kawy. :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisz i wciśnij enter

Brak produktów w koszyku.